درمان رایگان کودکان زیر 7 سال در بیمارستان‌های دولتی کلید خورد

معاون درمان وزارت بهداشت از اختصاص 2500 میلیارد تومان بودجه برای اجرای طرح درمان رایگان کودکان زیر 7 سال در بیمارستان‌های دولتی خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید کریمی در مراسم رونمایی از سند درمان رایگان کودکان زیر 7 سال، اظهار داشت: این طرح به پیشنهاد وزیر بهداشت در مهر 1402 در شورای عالی بیمه مطرح و به تصویب رسید و پس از آن در سازمان برنامه و بودجه مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت به تصویب هیأت وزیران رسید.

وی با اشاره به اختصاص 2500 میلیارد تومان بودجه برای درمان رایگان کودکان زیر 7 سال، افزود: تمام هزینه‌های درمانی سرپایی و بستری به جز داروی سرپایی، مشمول خدمات رایگان است.

معاون وزیر بهداشت گفت: هیچ بهانه‌ای برای عدم اجرای این طرح وجود ندارد، چرا که به یک قانون تبدیل شده و همه موظف به اجرای آن هستند.

کریمی با بیان اینکه این طرح از امروز 23 اردیبهشت ماه 1403 در سراسر کشور اجرا می‌شود، خاطرنشان کرد: در این طرح تمام کودکان زیر 7 سال ایرانی که بیمه پایه دارند، می‌توانند از خدمات درمانی سرپایی و بستری رایگان در بیمارستان‌های دولتی و دانشگاهی استفاده کنند.**

وی همچنین گفت: کودکان زیر 7 سال که فاقد بیمه هستند نیز می‌توانند با مراجعه به ادارات بیمه، نسبت به بیمه شدن خود اقدام کنند و از خدمات این طرح بهره‌مند شوند.**

معاون درمان وزارت بهداشت ابراز امیدواری کرد: اجرای این طرح گامی در جهت ارتقای عدالت در سلامت و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه باشد.

این خبر مسرت‌بخش، می‌تواند نویدبخش روزهای بهتری برای سلامت کودکان ایرانی باشد.

با اجرای این طرح، دیگر هیچ کودکی به دلیل ناتوانی مالی از خدمات درمانی محروم نخواهد شد و همه کودکان ایرانی می‌توانند از خدمات بهداشتی و درمانی باکیفیت به صورت رایگان بهره‌مند شوند.

امیدواریم شاهد تداوم اجرای این طرح و تعمیم آن به سایر گروه‌های سنی باشیم.

جدیدترین اخبار را در مجله خبری مسیر آنلاین مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *