اخبار اقتصادی

دلار به کانال 56 هزار تومان بازگشت/ تداوم روند کاهشی قیمت ارز

بازار ارز در روزهای اخیر شاهد نوساناتی بود که عمدتاً ناشی از جو روانی و فضاسازی‌های رسانه‌ای پس از عملیات موشکی ایران بود. با این حال، با تدابیر بانک مرکزی و ثبات نسبی در بازار، قیمت دلار به روند کاهشی خود بازگشت و به کانال 56 هزار تومان سقوط کرد.

غلامرضا شریعتی، نماینده مردم بهشهر در مجلس شورای اسلامی، در گفتگو با خبرنگار تسنیم، ضمن تشریح وضعیت بازار ارز، اظهار داشت: اخلالگران بازار ارز در پی آن بودند که با سوء استفاده از حمله موشکی ایران به اسرائیل، جو روانی منفی در بازار ایجاد کرده و قیمت‌ها را به طور تصنعی افزایش دهند. اما با مقاومت بازار و مدیریت بانک مرکزی، این توطئه‌ها ناکام ماند.

وی افزود: ثبات کنونی بازار ارز نشان‌دهنده آن است که این بازار به بلوغ کافی رسیده و نوسانات مقطعی نمی‌توانند ثبات آن را به طور کامل از بین ببرند. تکرار این اتفاقات در ماه‌های اخیر و مقاومت بازار در برابر جوسازی‌ها، گواه این مدعا است.

شریعتی با اشاره به افزایش موقت قیمت دلار در پی حمله موشکی، گفت: اگرچه در روزهای ابتدایی این عملیات، قیمت دلار تا 69 هزار تومان نیز بالا رفت، اما با فروکش کردن جو روانی و ثبات در بازار، قیمت‌ها به سرعت به کانال 56 هزار تومان بازگشتند.

این نماینده مجلس در ادامه خاطرنشان کرد: با وجود نوسانات مقطعی، قیمت ارز در ماه‌های اخیر روند کاهشی داشته و این روند به احتمال زیاد تداوم خواهد داشت. تلاش‌های بانک مرکزی و افزایش دسترسی‌های ارزی، از جمله عوامل مؤثر در کنترل بازار و کاهش قیمت‌ها هستند.

به نظر می‌رسد ثبات در بازار ارز، خبر امیدوارکننده‌ای برای فعالان اقتصادی و مردم باشد. تداوم این روند می‌تواند به رونق کسب و کارها و کاهش تورم در کشور کمک کند.

جدیدترین اخبار را در مجله خبری مسیر آنلاین مطالعه کنید.

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *