رئیسی: مردم منتظر اقدام در پرونده فساد واردات چای هستند


رئیس‌جمهور، با اشاره به رشد فساد در عرصه واردات چای، بیان کرد: این مسئله از ابتدای دوره ۱۳ دولت به چشم می‌خورد و تاکنون چهار جلسه در رسانه ملی به بررسی آن پرداخته شده است. مردم اکنون منتظرند ببینند چگونه پس از ۹ ماه، تحولاتی در این زمینه اتفاق می‌افتد.

رئیس‌جمهور تأکید کرد: نقد و انتقاد در مسیر تحولات اقتصادی بسیار حیاتی است. انتقادات سازنده می‌تواند به بهبود عملکرد دولت و تصمیمات اقتصادی کمک کند.

تأکید بر عدالت اقتصادی و توسعه پایدار

آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی با تأکید بر اهمیت عدالت اقتصادی، افزود: توسعه باید به‌همراه عدالت اقتصادی و اجتماعی صورت گیرد. او بر اهمیت توزیع عادلانه‌ی ثروت و استفاده مؤثر از امکانات زمینی خاص پرداخت.

تحول در ساختارهای اقتصادی و نقش علم در اقتصاد

رئیس‌جمهور، با اشاره به تحولات در ساختارهای اقتصادی، بیان کرد: دولت ما به دنبال اقتصادی علمی‌محور است. استفاده از نظرات و تحقیقات متخصصان و اساتید دانشگاه‌ها در تدوین و اجرای برنامه‌های اقتصادی امری حیاتی است.

مقابله با فساد و اصلاح ساختارهای اقتصادی

رئیس‌جمهور با اشاره به برخوردهای دولت با فساد و تلاش برای اصلاح ساختارهای اقتصادی، تصریح کرد: بانک مرکزی با اعمال انضباط مالی در بانک‌ها و مؤسسات مالی به رشد اقتصاد کمک می‌کند. اصلاحات در زمینه‌های مختلف اقتصادی به اجرایی شدن نیازمندند.

توسعه تولید و تحولات در صنعت

رئیسی با اشاره به توسعه تولید و ترقی کارگاه‌ها و کارخانه‌ها، اظهار داشت: بیش از ۶۰۰۰ واحد تولیدی به چرخه تولید بازگشته‌اند. حمایت از احیای واحدهای تولیدی مهمتر از ایجاد واحدهای جدید است.

تعامل با کشورهای همسایه و جهانی

رئیس‌جمهور با تأکید بر تعامل با کشورهای همسایه و جهانی، اظهار داشت: ما در دولت داریم به‌فعالیت‌های تجاری با همسایگان و همکاران جهانی ادامه دهیم.

مقابله با انجماد منابع و اموال

رئیسی در انتها به مبارزه با انجماد منابع و اموال در بانک‌ها اشاره کرد: دولت اقدامات لازم را برای فروش به‌موقع دارایی‌ها و پیشگیری از انجماد منابع انجام می‌دهد.

به طور خلاصه، این سخنان نشان از تعهد دولت به مبارزه با فساد، توسعه اقتصاد علمی و تحولات در ساختارهای اقتصادی دارد. توجه به نقدها و پیشنهادات متخصصان و تحقیقات دانشگاهی نقطه قوت این استراتژی را تشکیل می‌دهد.

با احترام ، مجله خبری مسیر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *