رکوردشکنی بندر بوشهر در سه ماهه اول سال: افزایش 77 درصدی تخلیه و بارگیری کالا

بوشهر – بندر بوشهر در سه ماهه نخست سال 1403 با رشدی چشمگیر در زمینه تخلیه و بارگیری کالا، رکورد جدیدی را به ثبت رساند.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از افزایش 77 درصدی این شاخص در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

محمد شکیبی نسب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این مدت، در مجموع بیش از یک میلیون و 728 هزار و 519 تن کالای نفتی و غیرنفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شده است.

وی با اشاره به جزئیات این افزایش، گفت: صادرات غیرنفتی از بندر بوشهر با 37 درصد افزایش به 526 هزار و 506 تن و صادرات نفتی نیز با 46.5 درصد رشد به 86 هزار و 561 تن رسیده است.

شکیبی نسب همچنین از افزایش 54 درصدی تخلیه و بارگیری کانتینری در این بندر خبر داد و گفت: در مجموع 15 هزار و 660 TEU کانتینر در این مدت در بندر بوشهر جابجا شده است.

این مقام مسئول در ادامه به رشد 27 درصدی ورود شناورها به این بندر اشاره کرد و گفت: در سه ماهه نخست سال جاری 478 فروند کشتی در بندر بوشهر پهلو گرفته‌اند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 27 درصد افزایش یافته است.

تعداد شناورهای خروجی از این بندر نیز با 43 درصد افزایش به 459 فروند رسیده است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر از جابجایی 10 هزار و 500 مسافر در مسیر بندر بوشهر به جزیره خارگ در این مدت خبر داد.

وی همچنین از افزایش 118 درصدی درآمد بندر بوشهر در سه ماهه نخست سال 1403 خبر داد و گفت: این افزایش نویدبخش شتاب بخشی به روند اجرای طرح‌های توسعه‌ای در این بندر است.**

شکیبی نسب در پایان به اجرای طرح‌های عمرانی در مجتمع بندری نگین و بویژه جاده دسترسی به این مجتمع اشاره کرد و گفت: این طرح‌ها با هدف توسعه فعالیت‌های بندری در بوشهر در حال اجرا است.**

جدیدترین اخبار را در مجله خبری مسیر آنلاین مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *