سرعت اینترنت 34 درصد افزایش یافت؛ نت سنج پلاس گزارش داد

رشت – نتایج پایش سرعت اینترنت دو اپراتور همراه اول و ایرانسل از آذر 1402 تا اردیبهشت 1403 از طریق سایت نت سنج پلاس منتشر شد. این گزارش نشان می‌دهد که با وجود افزایش تعرفه اینترنت در دی ماه 1402، سرعت دسترسی کاربران به اینترنت نسل سوم، چهارم و پنجم در این بازه زمانی روندی رو به رشد داشته است.

امیر محمدزاده لاجوردی، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در این باره در شبکه اجتماعی ویراستی گفت: “پایش پیشرفت تعهدات اپراتورهای سیار در راستای افزایش 34 درصدی تعرفه اینترنت در سال گذشته، به صورت شفاف از طریق سایت نت‌سنج پلاس امکان‌پذیر است.”

عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در صفحه شخصی خود در فضای مجازی اعلام کرد: “افزایش پوشش نسل چهارم و پنجم و افزایش 30 درصدی سرعت اینترنت تا پایان خرداد و 50 درصدی تا پایان امسال (نسبت به دی ماه گذشته) از مهمترین تعهدات اخذ شده از اپراتورهای همراه است که تحقق آنها به صورت مستمر توسط سازمان تنظیم مقررات مورد پایش و مطالبه قرار می‌گیرد و نتیجه قابل مشاهده است.”

برخی از نکات برجسته این گزارش:

  • سرعت متوسط دانلود و آپلود در هر دو اپراتور همراه اول و ایرانسل در بازه زمانی مورد بررسی افزایش یافته است.
  • میزان پایداری شبکه نیز در هر دو اپراتور ارتقا یافته است.
  • تفاوت سرعت بین اپراتورها و همچنین در مناطق مختلف جغرافیایی همچنان وجود دارد.

سایت نت سنج پلاس به کاربران امکان می‌دهد تا سرعت اینترنت خود را در محل زندگی یا کار خود به صورت لحظه‌ای اندازه‌گیری و با میانگین سرعت اینترنت در کشور مقایسه کنند.

انتظار می‌رود با ادامه روند پایش و مطالبه تعهدات اپراتورها توسط سازمان تنظیم مقررات، شاهد افزایش کیفیت و سرعت اینترنت در سراسر کشور باشیم.

علاوه بر این، لازم است به این نکته توجه شود که افزایش سرعت اینترنت به تنهایی کافی نیست و باید برای رفع سایر مشکلات مانند قطعی اینترنت، قیمت بالا و عدم دسترسی به اینترنت در برخی مناطق نیز چاره‌ای اندیشیده شود.

جدیدترین اخبار را در مجله خبری مسیر آنلاین مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *