130 کیلووات برق خورشیدی در ساختمان‌های شرکت گاز کردستان تولید می‌شود

سنندج – مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان از تولید 130 کیلووات برق خورشیدی در ساختمان‌های این شرکت و اتصال آن به شبکه سراسری برق خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، مهندس احمد فعله‌گری در گفتگوی اختصاصی با خبرنگاران اظهار داشت: با نصب سامانه‌های فتوولتائیک در ساختمان‌های اداری شرکت گاز در سراسر استان، 130 کیلووات برق خورشیدی تولید و به شبکه برق سراسری تزریق می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، افزود: بحران‌های مختلف، محدودیت منابع فسیلی، نگرانی‌های زیست‌محیطی، افزایش جمعیت، رشد اقتصادی و افزایش مصرف، ضرورت استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر را بیش از پیش آشکار کرده است.

مدیرعامل شرکت گاز استان کردستان با بیان اینکه انرژی خورشید، باد، امواج دریا و زیست‌توده از جمله منابع پاک و تجدیدپذیر به شمار می‌روند، خاطرنشان کرد: استفاده از این منابع می‌تواند جایگزینی مناسب برای سوخت‌های فسیلی باشد.

فعله‌گری با اشاره به دسترسی کشور به منابع متنوع انرژی‌های تجدیدپذیر، گفت: این شرکت در راستای بهره‌مندی از این منابع، اقدام به نصب و راه‌اندازی سامانه‌های تولید برق خورشیدی به ظرفیت 130 کیلووات در 14 سایت و ساختمان اداری در سطح استان کرده است.

وی در پایان تصریح کرد: در حال حاضر بیش از 30 درصد از برق مصرفی شرکت گاز استان کردستان از طریق انرژی پاک خورشیدی تامین می‌شود.**

جدیدترین اخبار را در مجله خبری مسیر آنلاین مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *