اخبار

70 هزار میلیارد تومان برای زمین‌های طرح جوانی جمعیت تامین شد: بزرگترین مولدسازی در تاریخ کشور برای حمایت از خانواده‌های چند فرزندی

وزیر راه و شهرسازی از تامین 70 هزار میلیارد تومان برای زمین‌های واگذاری شده به متقاضیان طرح جوانی جمعیت خبر داد و گفت: این اقدام یکی از بزرگترین مولدسازی‌های تاریخ کشور در زمینه جوانی جمعیت به شمار می‌رود.

به گزارش خبرگزاری مهر، مهرداد بذرپاش در تشریح اقدامات وزارت راه و شهرسازی برای حمایت از جوانی جمعیت، گفت: تاکنون به تعداد زیادی از خانواده‌های چند فرزندی، به منظور اجرای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت، زمین رایگان واگذار شده است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه تامین زمین مورد نیاز طرح جوانی جمعیت و انجام اقدامات آماده سازی آنها و تقدیم به متقاضیان حدود 70 هزار میلیارد تومان منابع مالی نیاز داشت، اظهار کرد: این کار انجام شد و یکی از بزرگ‌ترین مولدسازی‌های تاریخ کشور در بحث جوانی جمعیت رقم خورد.

وی با اشاره به هدف‌گذاری برای تامین زمین و عرضه به متقاضیان در سال جاری به مقدار سال 1402 و بیشتر، گفت: در روز گذشته 9300 قطعه زمین به متقاضیان یزدی واگذار شد و تاکنون 75 هزار متقاضی زمین دریافت کرده‌اند.

بذرپاش با بیان اینکه تامین این زمین‌ها در نقاط مختلف کشور کار آسانی نیست، تصریح کرد: این زمین‌ها برای آماده سازی و واگذاری به متقاضیان باید مراحل قانونی خود را سپری کنند و سپس در صورت نیاز تغییر کاربری یا به محدوده‌های شهری الحاق شوند.

به گزارش مهر، یکی از بندهای قانون جوانی جمعیت واگذاری زمین به خانواده‌های سه فرزند و بیشتر (بر اساس زمان تولد فرزند سوم به بعد) است که در سال گذشته، بیش از 74 هزار متقاضی جوانی جمعیت که شروط لازم را کسب و در سامانه ثبت نام کرده بودند، طبق اعلام وزارت راه و شهرسازی زمین مناسب را برای مسکن دریافت کردند.

تامین 70 هزار میلیارد تومان برای زمین‌های طرح جوانی جمعیت و واگذاری رایگان زمین به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر، گامی مهم در راستای حمایت از سیاست‌های افزایش جمعیت و جوانی جمعیت در کشور به شمار می‌رود.

امیدواریم با ادامه این روند، شاهد افزایش نرخ باروری و جوان‌تر شدن جمعیت کشور باشیم.

جدیدترین اخبار را در مجله خبری مسیر آنلاین مطالعه کنید.

LEAVE A RESPONSE

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *