AFC تمام تصمیمات ایران را تایید کرد!

رئیس کمیته صدور مجوز حرفه‌ای فدراسیون فوتبال از تایید تمام تصمیمات ایران توسط کنفدراسیون فوتبال آسیا برای دومین سال متوالی خبر داد.

مصطفی زارعی در این باره گفت: “فرایند صدور مجوز به این صورت است که در ابتدا هیأت‌های تصمیم گیر مجوز باشگاهی هر کشوری به بررسی مدارک و مستندات هر باشگاه می‌پردازند و تصمیم نهایی خود را به کنفدراسیون فوتبال آسیا اعلام می‌کنند. در مرحله بعد مدیریت مجوز AFC به بررسی صحت تصمیمات اعلام شده از سوی هر کشور می‌پردازد و در نهایت باشگاه‌هایی که توانستند بر اساس استانداردهای کنفدراسیون فوتبال آسیا مجوز دریافت کنند اعلام می‌شود.”

وی افزود: “خوشبختانه امسال برای دومین سال متوالی تمام تصمیمات دپارتمان مجوز باشگاهی از سوی کنفدراسیون فوتبال آسیا تأیید شد و در نهایت ۷ باشگاه پرسپولیس، استقلال، سپاهان، تراکتور، آلومینیوم، فولاد و گل‌گهر که تأیید کرده ایم در لیست منتشره از سوی این مرجع وجود دارد. این در حالی است که متأسفانه پیش از این به دلیل عدم اتخاذ تصمیمات صحیح در حیطه مجوز، فدراسیون فوتبال جرایم سنگینی پرداخت کرده است.”

زارعی ضمن تبریک مجدد به باشگاه‌هایی که موفق به اخذ مجوز شدند بیان کرد این مهم بدون تلاش و پیگیری این باشگاه‌ها ممکن نبوده است.

این خبر مسرت‌بخش نشان‌دهنده پیشرفت‌های صورت گرفته در فوتبال باشگاهی ایران و پایبندی به استانداردهای AFC است.

بدون شک، کسب این موفقیت، زمینه را برای حضور پرقدرت‌تر نمایندگان ایران در رقابت‌های آسیایی فراهم خواهد کرد.

امیدواریم شاهد تداوم این روند مثبت و موفقیت‌های روزافزون فوتبال ایران در عرصه‌های بین‌المللی باشیم.

جدیدترین اخبار را در مجله خبری مسیر آنلاین مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *