احداث پالایشگاه جدید‌ برای تولید بنزین آغاز شد


در یک رویداد مهم، فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) اعلام کرد: به منظور کاهش وابستگی به واردات و افزایش میزان تولید، در حال احداث پالایشگاه جدیدی هستیم که با افتخار امیدواریم آن را به بهره‌برداری برسانیم.

افتتاح نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه سازندگی

آئین افتتاح نمایشگاه دستاوردهای قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با حضور رئیس دانشگاه تبریز و معاون پژوهش و فناوری دانشگاه تبریز برگزار شد. در این رویداد، به پیشرفت‌ها و دستاوردهای این قرارگاه در صنعت نفت و گاز پرداخته شد.

موفقیت در چشم انداز جنگ تحمیلی

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) با بیان اینکه در دوران جنگ تحمیلی، این قرارگاه با تجهیزات و امکانات خود مقابل دشمنان ایستاد و موفقیت‌های چشمگیری را حاصل کرد، تاکید کرد: امروز نیز این قرارگاه با فعالیت‌های خود موفق به تحقق پروژه‌هایی شده که حتی شرکت‌های بین‌المللی را به حیرت انداخته است.

وحدت نیروهای مسلح و بسیج: کلید موفقیت در جنگ تحمیلی

سردار سرتیپ پاسدار عبدالرضا عابد، وحدت و انسجام نیروهای مسلح و بسیج را به عنوان رمز موفقیت در جنگ تحمیلی توصیف کرد. او با خاطرنشان کرد: تشکیل شجره‌ی طیبه‌ی بسیج به فرمان امام خمینی(ره)، نقش بسیار مهمی در ایستادگی جلوی دشمن داشت و بسیجیان با نقش آفرینی در عملیات‌های مختلف، توان جمهوری اسلامی ایران را به نمایش گذاشتند.

یادآوری شهدای جاودانه

سردار عابد، در ادامه به یادآوری شهدای جاودانه مانند باکری، کاظمی و سلیمانی پرداخت و افزود: شهدایی چون باکری و کاظمی نقش مهمی در طراحی عملیات‌ها داشتند و اگر امروز ایران اسلامی در امان است، این به پاس جانفشانی‌های سردار دل‌ها، حاج قاسم سلیمانی است.

تأثیرات جانفشانی‌های سردار دل‌ها در امنیت ایران

سردار عابد با اشاره به تأثیرات جانفشانی‌های سردار سلیمانی در امنیت ایران اظهار کرد: به برکت خون و نفس این شهید بزرگوار، امکانات نظامی ارتش اسرائیل در مقابل رزمندگان اسلام با خاک یکسان شده است.

تحقق پروژه‌های استراتژیک در حوزه نفت و گاز

سردار عابد در ارتباط با شیطنت‌های کشورهای خارجی در پروژه‌های مهم از جمله پالایشگاه ستاره‌ی خلیج فارس و پارس جنوبی اظهار کرد: قرارگاه خاتم الانبیاء (ص) در پروژه پالایشگاه ستاره‌ی خلیج فارس موفق به تکمیل پروژه شده است و این پالایشگاه روزانه 45 میلیون لیتر بنزین تولید می‌کند.

وی ادامه داد: در پارس جنوبی نیز، 13 شرکت اروپایی از پروژه جدا شدند و قرارگاه این پروژه را با موفقیت به اتمام رساند. اکنون روزانه 168 میلیون متر مکعب گاز از این پالایشگاه برداشت می‌شود.

طرح ها و پروژه‌های آینده

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء(ص) با اشاره به ضرورت انتقال تفکر «ما می‌توانیم» به نسل‌های آینده، تاکید کرد: تمامی پست‌ها و سمت‌ها رفتنی هستند و ما باید با تکیه بر نیروی انسانی، تلاش کنیم تا به اهداف بلندمدت کشور برسیم.

وی به گرامیداشت یاد و نام شهدای باکری، کاظمی و سلیمانی اختتامیه گفت: ما در حال حاضر در استان آذربایجان 2 هزار و 245 نفر را به کار گرفته‌ایم و در این راستا با فراهم کردن شرایط برای مشارکت فعّال فارغ‌التحصیلان دانشگاه تبریز، بر آینده‌ای روشن نظر داریم.

با احترام ، مجله خبری مسیر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *