سخنگوی فضایی وزارت دفاع: پرتاب‌های متعدد ماهواره‌بر «سیمرغ» در آینده


با تأکید بر پیشرفت‌های اخیر، سخنگوی فضایی وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، سیداحمد حسینی مونس، اعلام کرد که پرتابگر سیمرغ در آینده نزدیک تثبیت خواهد شد و برنامه‌های گسترده‌تری را به دنبال خواهد داشت.

حسینی مونس اظهار داشت: “نهادها و دستگاه‌های متعدد در حوزه فناوری فضایی در ایران فعال هستند و تحت نظر شورای‌عالی فضایی فعالیت می‌کنند.”

پرتابگرها: عنصر اساسی در فضای ایران

سخنگوی فضایی وزارت دفاع تأکید کرد: “پرتابگر عنصر کلیدی در چرخه فناوری فضایی است. تنها 9 کشور در دنیا در این زمینه فعال هستند و این فناوری را در اختیار دارند.”

چشم‌انداز پرتابگرها و توسعه‌های آینده

حسینی مونس با بیان اینکه پرتابگر سیمرغ در آینده نزدیک تثبیت خواهد شد، توضیح داد: “پرتابگر سلمان برای یک مأموریت خاص طراحی شده و متخصصین به سرعت توانستند در اولین پرتاب مأموریت خود را به‌درستی انجام دهند.”

توسعه پایگاه‌های پرتاب در ایران

به گفته حسینی مونس، پایگاه‌های پرتاب نیز اهمیت زیادی دارند. “تنها 7 کشور دارای این فناوری هستند. پایگاه امام خمینی توسعه داده شده که ماهواره‌برهای سفیر، سیمرغ، ذوالجناح و سلمان از آن پرتاب شدند.”

پرتاب ماهواره‌بر “سریر”

حسینی مونس ادامه داد: “ماهواره‌بر ‘سریر’، قدم اول برای رسیدن به مدار ژئوست است. این ماهواره‌بر بر مبنای سیمرغ توسعه یافته و می‌تواند 1500 کیلوگرم محموله را در مدار 200 کیلومتری قرار دهد.”

چالش‌ها و توسعه‌های آینده

وی تأکید کرد: “پیشرفت‌های حاصل شده در حوزه فضایی نشان‌دهنده نقش بسیار موثر وزارت دفاع در این زمینه است و با افزایش تمرکز و منابع، آینده این حوزه در ایران واعظ‌تر خواهد بود.”

با احترام، مجله خبری مسیر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *