۵۳۰ میلیون تردد در سفرهای نوروزی

در آیینه آمار و ارقام اعلام شده از سوی معاونت وزارت راه و شهرسازی، نوروز ۱۴۰۳ شاهد رشد چشمگیر تعداد ترددها و مصرف بنزین در سفرهای نوروزی بودیم. از طریق خودروهای شخصی، بیش از ۵۳۰ میلیون تردد در سراسر کشور ثبت شد و به طور روزانه، مصرف بنزین به ۱۲۰ میلیون لیتر رسید، نشان از افزایش ۱.۶ درصدی نسبت به سال قبل.

تلاش‌های وزارت راه برای تامین ایمنی و رفاه مسافران

سید کمال هادیانفر، معاون وزیر راه، در نشست خبری از اقدامات و عملکرد این وزارت‌خانه در زمینه سفرهای نوروزی خبر داد. وی بیان کرد که بیش از ۲۱۰ هزار نفر از همکاران در بخش‌های جاده‌ای، ریلی، هوایی و دریایی برای ارائه خدمت درخور به مردم در این ایام تلاش کردند.

آمادگی و بهبود خدمات ناوگان عمومی

هادیانفر افزود که آمادگی و افزایش ظرفیت ناوگان عمومی از جمله اقدامات اولویت‌دار بوده است. همچنین، با توجه به هم‌زمانی نوروز با ماه رمضان و شرایط جوی ناپایدار، اطلاع‌رسانی‌های مستمر از سوی سازمان هواشناسی برای تامین امنیت و ایمنی مسافران صورت گرفت.

کاهش تصادفات، اولویت اصلی

هادیانفر همچنین به طرح پویش چشم به راهیم برای کاهش تصادفات اشاره کرد و گفت که شش کارگروه در ستاد سفرهای نوروزی فعال بوده‌اند. علاوه بر این، تمرکز بر ناوگان حمل‌ونقل عمومی و توزیع عادلانه بلیت از دیگر تلاش‌های صورت گرفته است.

آمار مسافران و ترددها

معاون حمل و نقل وزیر راه و شهرسازی با اشاره به استفاده ۱۸ میلیون و ۶۱ هزار و ۵۹ نفر از ناوگان عمومی در ایام نوروز، از کاهش یک درصدی نسبت به سال قبل خبر داد. وی همچنین تاکید کرد که بیشترین سفرهای زمینی به مقاصدی چون مازندران، گیلان، خراسان رضوی و اصفهان انجام شد.

جمع‌بندی

این آمار و ارقام نشان‌دهنده افزایش تمایل مردم به استفاده از خودروهای شخصی برای سفرهای نوروزی است، هرچند که وزارت راه و شهرسازی با تمام توان برای تامین ایمنی و رفاه مسافران در ناوگان عمومی تلاش کرده است. افزایش آگاهی و ارتقای سطح خدمات ناوگان عمومی همچنان از جمله اولویت‌های اصلی در راستای ارتقای ایمنی سفرهای نوروزی و کاهش تصادفات محسوب می‌شود.

جدیدترین اخبار را در مجله خبری مسیر آنلاین مطالعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *