ارتش یمن: یک کشتی آمریکایی را هدف قرار دادیم


در پاسخ به تجاوزات دریایی آمریکا، ارتش یمن اقدام به هدف قرار دادن یک کشتی آمریکایی با موشک‌های بالستیک و پهپاد نموده است. این اقدام جدید، پیشینه مقاومت یمن در برابر تهاجمات خارجی را نشان می‌دهد.

حمله به کشتی آمریکایی

تاکید بر اقدام مشترک نیروهای دریایی و یگان موشکی و پهپادی

سخنگوی نیروهای مسلح یمن، «یحیی سریع» اعلام کرد که این کشتی آمریکایی توسط نیروهای دریایی یمن، به همراه یگان موشکی و پهپاد، هدف قرار گرفته و این اقدام به عنوان پاسخ اولیه به تجاوزات اخیر آمریکا به نیروهای دریایی یمن انجام شده است.

تصدیق عزم مقاومت

عدم تردید در مقابله با تهدیدات دشمنان

سریع بیان کرد: نیروهای مسلح یمن هرگز در مقابله با تهدیدات دشمنان، در چارچوب حق دفاع مشروع از کشور و امت اسلام تردید نخواهند کرد. این اظهارات عزم قاطع مقاومت یمن در برابر هر گونه تهاجم خارجی را نشان می‌دهد.

محدودیت‌ها برای تردد کشتی‌های اسرائیلی

حفاظت از فلسطین اشغالی

سریع تاکید کرد که تا زمان توقف تجاوزات و برطرف شدن محاصره برادرانمان در نوار غزه، نیروهای مسلح یمن به جلوگیری از تردد کشتی‌های اسرائیلی یا کشتی‌هایی که به مقصد فلسطین اشغالی حرکت می‌کنند، ادامه خواهند داد.

حرکت کشتیرانی در دریای سرخ و عرب

وی افزود: حرکت کشتیرانی در دریای سرخ و دریای عرب به تمام مقاصد به جز بنادر فلسطین اشغالی ادامه خواهد یافت. این تصمیم هماهنگ با سیاست‌های مقاومت یمن برای حفظ حقوق مردم فلسطینی است.

گزارش‌های منطقه‌نمایی

شبکه الجزیره قطر اعلام کرده است که یک کشتی در دریای سرخ هدف حمله قرار گرفته است. ستاد فرماندهی مرکزی ارتش آمریکا (سنتکام) نیز از حملات پیچیده نیروهای یمن با استفاده از پهپادها و موشک‌ها در منطقه خبر داده است.

با احترام ، مجله خبری مسیر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *