رایزنی تلفنی وزیران خارجه آلمان و ایران درباره روابط دوجانبه و جنگ غزه

وزیران امور خارجه آلمان و جمهوری اسلامی ایران، در تماس تلفنی جدید درباره آخرین تحولات فلسطین و همچنین تقویت مناسبات دوجانبه به گفتگو پرداختند.

توجه به کشتار غیرنظامیان در غزه

در گفتگوی تلفنی، وزیر امور خارجه آلمان به تداوم کشتار غیرنظامیان، زنان و کودکان در غزه و کرانه باختری اشاره کرد و بر ضرورت توجه بین‌المللی به این موضوع و حقوق بشر تأکید کرد.

راهکار سیاسی برای حل بحران

وی با محکوم کردن نسل‌کشی در غزه، راهکار سیاسی را برگزاری رفراندوم سازمان ملل میان ساکنان اصیل فلسطین اعلام کرد. این راهکار شامل مسیحیان، مسلمانان و یهودیان می‌شود.

تقویت مناسبات دوجانبه

وزیر امور خارجه آلمان نیز در خصوص تحولات فلسطین، تأکید کرد که حل بحران غزه تنها از طریق راهکارهای سیاسی امکان‌پذیر است. او همچنین از همکاری ایران برای کاهش تنش‌ها در منطقه استقبال کرد.

اهمیت حفظ کانال گفتگو

در این تماس، طرفین به اهمیت حفظ کانال گفتگو در راستای تقویت همکاریهای دوجانبه و برخی مسائل کنسولی پرداختند. از احترام متقابل و تمرکز بر منافع مشترک به عنوان لازمه حفظ و تقویت مناسبات یاد شد.

حمایت آلمان از تقویت همکاری

وزیر امور خارجه آلمان، با تأکید بر رعایت اصول حقوق بین‌الملل بشر دوستانه، خواستار مساعدت ایران در کاهش تنش‌ها در منطقه شد. این نشان از تلاش برای تحول مثبت در روابط منطقه‌ای و بین‌المللی است.

با احترام ، مجله خبری مسیر آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *